3/17/2016

Włącz się do gry - czyli książka z motywacyjnym kopniakiem dla kobiet

Dzisiaj przychodzę do Was z obiecaną recenzją książki Sheryl Sandberg Włącz się do gry. Zdecydowanie ta książka zasługuje na osobny post i dziękuję Ewelinie Mierzwińskiej za polecanie jej na swoim blogu i instagramie.
Ewelina pod względem rozwoju osobistego i motywacji jest moim "małym" guru. Uwielbiam wszystkie treści które zamieszcza w sieci, a książki które poleca są zdecydowanie fantastyczne.

Przejdźmy jednak do sedna wpisu.
Jak już zdążyłyście zauważyć uwielbiam czytać książki które w jakiś sposób mają wpływ na moje życie. Uwielbiam książki modowe, które pomagają mi w tworzeniu mojego stylu, ale też lubię bardzo czytać książki z kategorii rozwoju osobistego, lekko psychologiczne czy biznesowe.

Pewnego razu przeczytałam u Eweliny na blogu post pt. 4 książki, które sprawią, że zmienisz swoje życie. Oczywiście wszystko zakodowałam w głowie, jednak miałam na półce kilka książek które czekały na przeczytanie. Przypadkowo trafiłam na wyprzedaż książek w zwykłym markecie i udało mi się upolować Włącz się do gry za zaledwie 9.99zł. Nie było opcji żebym nie kupiła tej książki.
Gdy nadszedł ten moment w którym to postanowiłam po nią sięgnąć, przepadłam.

Wiele kobiet nie wierzy w siebie, boimy się sięgać po wysokie stanowiska, po nasze marzenia, boimy się robić karierę. A to dlatego, że cały czas panuje przekonanie, że kobieta powinna dbać o dom, dodatkowo wpływają na nas patologie związane z dyskryminacją na tle płciowym, oraz to że faceci po prostu zarabiają więcej. Drogie Panie, zbieramy się w sobie i walczymy o swoje.

Książka ta pokazuje nam jak trudne decyzje musiała podejmować Sheryl, jak walczyła o swoją karierę i pozycję.

Książka ta niezwykle zmotywowała mnie do walki "o swoje".
Polecam ją każdej z Was, bez względu czy dopiero planujecie swoją karierę, czy już jesteście w trakcie jej realizacji. Daje dużo do myślenia pod wieloma względami.


Będę wdzięczna jeśli polecicie mi koleją książkę z dziedziny rozwoju osobistego ;)

Buziaki!!!
Pozytywna28

10 komentarzy:

 1. Szczerze mówiąc taka literatura średnio do mnie przemawia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie przemawia pewnie przez mój kierunek studiów :D Biznes, budowanie własnej marki i tworzenie ścieżki kariery :D

   Usuń
 2. Jestem bardzo ciekawa tej pozycji, lubię takie klimaty:)

  OdpowiedzUsuń
 3. jakoś nie lubię czytać książek ; )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja lubię czytać :D chociaż ostatnio czytałam mniej to na nowo postanawiam wprowadzać do mojego życia książki :D

   Usuń
 4. pierwszy raz spotykam się z tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja poznałam ją dzięki Ewelinie Mierzwińskiej, bo wcześniej też o niej nie słyszałam :D Tyle tych książek jest, że ciężko kojarzyć wszystkie :D

   Usuń
 5. Chyba wypadałoby przeczytać ta pozycje. Ja jestem na takim etapie, ze moja kariera stoi w miejscu i nie mam motywacji zeby pójść o krok dalej. Czuje, ze utknęłam w takim punkcie w zyciu, gdzie niby jest dobrze, ale to nie wszystko na co mnie stać.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okiem Pozytywnej28 , Blogger