2/13/2016

Jak się zrelaksować? - moje sposoby na wolną chwilę

Dzisiaj chcę się z Wami podzielić moimi pomysłami na odpoczynek i relaks, na spędzenie wolnego czasu. Ja zawsze tak wykorzystuję wolną chwilę, by łączyć przyjemne z pożytecznym. Nie lubię całkowicie marnować wolnego czasu, chociaż nie ukrywam, że czasami zdarza mi się to robić. Jednak staram się to stale minimalizować, aby w efekcie końcowym pozbyć się tego złego nawyku.
Jesteście ciekawi jak spędzam swój wolny czas? Zapraszam do czytania.

SPA - gdy tylko mam wolną chwilkę to lubię zrobić małe, domowe spa. Robię peeling twarzy, później maseczkę, dbam o włosy, nakładam na nie maskę. W wolnej chwili zajmuję się też paznokciami. Każdej z Nas należy się taki relaks i chwilka w której możemy o siebie zadbać. Odpoczynek dla ciała i w pewien sposób dla duszy.

Lubię też przeglądać blogi, czy inne portale/strony na których znajduję różne inspiracje. Z takich miejsc czerpię pomysły odnośnie fotografii, stylu, czy też wpisów na bloga. Jestem na etapie wyprowadzania mojego stylu na prostą, a takie inspirację bardzo mi pomagają, dodatkowo staram się, aby zdjęcia na moim instagramie  były lepsze i ciekawsze. Znowu łączenie przyjemnego z pożytecznym.

Nie wyobrażam sobie mojej chwili relaksu i wypoczynku bez muzyki. Uwielbiam jej słuchać, nawet podczas nauki. Całkowita cisza jest dla mnie męcząca, wtedy najmniejszy szmer mnie rozprasza.
Muzyki słucham podczas pisania postów dla Was, podczas nauki, a nawet gdy czytam książki. Najlepiej gdy jest to rock, uwielbiam ten ogromny energetyczny kopniak płynący z tej muzyki.

Czasami gdy jestem zmęczona, zestresowana lub zdenerwowana wybawieniem dla mnie jest wysiłek fizyczny. Działa na mnie to jak terapia, złe emocje odchodzą, umysł i ciało się relaksuje. Znowu łączenie przyjemnego z pożytecznym. Uwielbiam ten stan po ćwiczeniach, gdy to pierwsze fizyczne zmęczenie odpuszcza i jego miejsce zajmuje nowa energia, radość i chęć do działania.

 Gdy mam mało wolnego czasu dla siebie, wtedy decyduję się na lekturę jakiejś lekkiej gazety w towarzystwie zielonej herbaty. Czasami nawet w tak mało ambitnych magazynach można znaleźć bardzo ciekawy artykuł. Chociaż lekkie odmóżdżenie też przydaje się czasami.

W momencie gdy jednak mam trochę więcej czasu dla siebie, najczęściej przed snem lubię sięgnąć po książkę. Obecnie czytam książkę pt. "Włącz się do gry". Myślę, że gdy uda mi się ją przeczytać w całości to napiszę jej recenzję, bo książka jest na prawdę fantastyczna.

Tak właśnie prezentują się moje sposoby na spędzenie wolnego czasu relaksując się, ale też czerpię z tego jakieś korzyści.

A Wy jak lubicie spędzać czas wolny? :)

Buziaki!!!
Pozytywna28


7 komentarzy:

 1. właśnie tak przyuważyłąm u Ciebie Cosmopolitam ,muszę go zabrać w podróż bo leży i się kurzy. Ja własnie mam trochę wolnego i czytam sobie książki ;) później idę na zdjęcia z kolezankami ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam identycznie jeśli chodzi o muzykę :) mogłaby lecieć non stop bo tylko mi to pomaga a nie rozprasza. Przy pozostałych punktach też w większości się zgadza. Dodałabym zakupy (moje biedne pieniążki...), youtube i wycieczki :)
  Pozdrawiam
  labonnyblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. W moim przypadku to czytanie książek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Możemy sobie podać ręce, jak to się mówi. U mnie relaks wygląda podobnie, jakaś maseczka na twarz, książka (ostatnio lubuję się w psychologicznych) albo film (zawsze coś wesołego), spokojna muzyka w tle. Lubię tez przeglądać blogi w poszukiwaniu inspiracji, motywacji i po prostu ciekawych treści. ;) Jak potrzebuję się odmóżdżyć to wychodzę na spacer, tak po prostu. ^^
  Pozdrawiam, Domi :)
  http://deeoemi.blogspot.com/2016/02/od-niedzieli-do-niedzieli.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobnie spędzam swój wolny czas, ale częściej sięgam po książkę niż po gazetę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Masło kakaowe od ziaja, uwielbiam! ;)
  W wolnej chwili lubię przeczytać dobrą książkę, wyjść na spacer albo obejrzeć dobry film! ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja lubię zrobić sobie ciepłą kąpiel i choć chwilę posiedzieć i zapomnieć o całym świecie. Piękny zapach maski Ziaja. Też ją mam.

  Zapraszam do siebie http://kosmetycznaaska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okiem Pozytywnej28 , Blogger